بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از روند پیشرفت پروژه مهدی کیلینیک

بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از روند پیشرفت پروژه مهدی کیلینیک

معاون اجرایی رئیس جمهور امروز از بیمارستان هزار تختخوابی مهدی کلینیک، به عنوان بزرگترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت بازدید کرد.

بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از روند پیشرفت پروژه مهدی کیلینیکبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور روز دوشنبه با حضور در بیمارستان هزار تختخوابی «مهدی کلینیک» بزرگترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت که عملیات ساخت آن ابتدا در سال ۹۰ با سرمایه گذاری یکی از خیرین آغاز و مدتی بعد از فوت این خیر، به دانشگاه علوم پزشکی تهران واگذار شد، بازدید کرد.

این بیمارستان یکی از بیمارستان‌های بسیار مجهز فوق تخصصی است که در دل بیمارستان ۱۵۰۰ تختخوابی امام خمینی (ره) راه اندازی و به ظرفیت این مجتمع بیمارستانی اضافه می‌شود. البته این طرح که در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به دلیل تامین نشدن اعتبار تعطیل شده بود، از سال ۹۶ فعالیت آن از سرگرفته شد و در آخرین بازدید معاون اجرایی سابق در ۲۷ اردیبهشت ماه، پیشرفت فیزیکی این طرح ۹۸ درصد گزارش شده است.

سیدصولت مرتضوی در آن بازدید گفته بود که این بیمارستان با کمک خیرین بنا نهاده شد و در ادامه تکمیل طرح به لحاظ وضعیت بازار ارز و اقتصاد در گذشته، منابع خیرین پاسخگوی تکمیل این طرح نبود، اما از محل منابع عمومی و هم ماده ۵۶ و هم منابع دانشگاه علوم پزشکی کمک‌های مطلوبی به طرح شده است. البته برای تکمیل آن ۳۰۰ میلیارد تومان پیش بینی کردند که ما معتهد شدیم طی چند ماه آینده برای بهره برداری، این منابع را تامین کنیم و ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات نیاز دارند که این از محل منابع عمومی، بنیاد مستضعفان و منابع وزارت بهداشت و درمان تامین خواهد شد.

اما حسین قناعتی تیرماه امسال در گفت و گویی توضیح داد که این بیمارستان بسیار مدرن و مطابق با استاندارد‌های روز جهانی، با ۳۸ اتاق عمل و اورژانس فوق پیشرفته مجهز به باند هلی کوپتر، بزرگ‌ترین طرح ملی سلامت در تاریخ کشور است که تاحدودی هوشمند و به لحاظ امنیت سازه بسیار مستحکم طراحی و ساخته‌شده و نزدیک به یک هزار تخت بستری به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌کند. درمانگاه بیمارستان مهدی کلینیک هم در فضایی حدود هشت هزار مترمربع ظرفیت مراجعات سرپایی را یک و نیم تا دو برابر افزایش خواهد داد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران این مجموعه بزرگ به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با ظرفیت یک هزار و ۱۰۰ تخت فعال که خود از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین بیمارستان‌های منطقه خاورمیانه است اضافه می‌شود که در کنار طرح درحال‌توسعه ساختمان انستیتو کانسر قطب درمان سرطان کشور با حمایت مالی یکی دیگر از خیرین سلامت، پشتوانه امنیتی خوبی برای شهر تهران و کشور در مواقع بحران خواهد بود.بازدید معاون اجرایی رئیسجمهور از پروژه ملی مهدی کلینیک مجتمع ...

بازدید معاون اجرایی رئیسجمهور از پروژه ملی مهدی کلینیک مجتمع ...

بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بزرگترین پروژه حوزه سلامت کشور

بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بزرگترین پروژه حوزه سلامت کشور
بازدید معاون اجرایی رئیسجمهور از پروژه ملی مهدی کلینیک مجتمع ...

بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از بزرگترین طرح حوزه سلامت کشور

بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از بزرگترین طرح حوزه سلامت کشور
ikhc.tums.ac.ir › بازدید-معاون-اجرایی-رئیسجمهور-از-پرو

بازدید معاون رئیس جمهور از بزرگترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت کشور

بازدید معاون رئیس جمهور از بزرگترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت کشور
دکتر قناعتی: مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارراه برخورد تمدنها است. دکتر سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیسجمهور به همراه دکتر حسین ...

بازدید دکتر نهاوندیان از پروژه بیمارستان هزار تختخوابی
منبع خبر : iribnews.ir